Yapay Zekadan 29 Şubat İçin ADA, ETH ve LUNC Coin Tahminleri!

Kripto para piyasası Şubat ayına çok iyi bir başlangıç yapamadı. Spot Bitcoin ETF hype’ının etkisinin azalmasıyla piyasa düşüş gördü. Bununla birlikte bir çok analist piyasanın geleceği konusunda iyimser. Diğer tarafta daha tarafsız bir gözle bakması için yapay zeka algoritmalarının tahminlerine baktık. Bu doğrultuda CoinCodex’ten ADA, ETH ve LUNC Coin için Şubat sonu tahminlerini aldık.

Yapay zeka 29 Şubat için ADA fiyatını belirledi

Cardano Blockchain’in yerel tokenı ADA, ani fiyat artışlarına ve düşüşlerine yabancı değil. Piyasaya adım attığı 2017 yılından bu yana büyük artışlar ve neredeyse bir o kadar da büyük düşüşler yaşadı. 2021’de hızla 3 dolara fırladı ve 2022 ortalarında 0,5 doların altına geriledi. ADA bir yıldan uzun bir süre boyunca genel olarak aşağı yönlü bir seyir izledi. Ancak, geçtiğimiz yıl son çeyrekte yükselişe geçti.

Bununla birlikte 2024 yılının başında kripto para birimi bir düzeltme sürecine girdi. Bu süreçte ADA, 1 Ocak’tan bu yana yaklaşık %20 değer kaybetti. CoinCodex’in yapay zeka odaklı tahmin algoritmalarından ADA’nın Şubat sonunda nerede olacağına dair tahminlerini aldık. Yapay zeka, ADA’nın genel olarak yukarı yönlü bir yörüngede olsa da Şubat ayı boyunca önemli bir dalgalanma ile işlem göreceğini değerlendiriyor. Token’ın 29 Şubat’ta 0,543316 dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar. Bu da ADA’nın mevcut yaklaşık fiyatı olan 0,5 dolardan %8,53 artacağı anlamına geliyor.

29 Şubat için ADA fiyat tahmini. Kaynak: CoinCodex

Platform ayrıca ADA’nın Mart ayı başlarında biraz düşeceğini öngörüyor. Bu doğrultuda bir ay içinde 0,519478 dolara yaklaşacağını tahmin ediyor. Bu arada token, son 30 günde 14 yeşil gün geçirdi. Bu durumu göz önüne aldığımızda, kripto piyasasındaki duyarlılığın nötr olarak ölçülmesi belki de şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, yatırımcıların bir varlığa karşı tutumunu izleyen endeks olan “Korku ve Açgözlülük endeksi”, ADA söz konusu olduğunda “açgözlülük” gösteriyor.

ADA ölçümleri ve duyarlılığı. Kaynak CoinCodex

Yapay zeka 29 Şubat için LUNC Coin fiyatını belirledi

Birçok kripto para birimi için yükseliş eğilimi geri dönerken, Terra Classic (LUNC Coin) önceki hafta ve aylardaki düşüşünü henüz yeni durdurmuş gibi görünüyor. Yapay zeka algoritmaları bu ayın sonunda LUNC Coin fiyatı konusunda iyimser. CoinCodex’teki gelişmiş algoritmalar, LUNC Coin fiyatının 29 Şubat’ta 0,000107 dolar olacağını tahmin ediyor. LUNC Coin bugün önemli bir hamle yaptığı için bu fiyatı aştı. Mevcut durumda günlük %10’un üzerinde artışla 0,000114 dolardan işlem görüyordu. Bu da yapay zekaya göre ay sonunda mevcut durumdan biraz irtifa kaybedeceği anlamına geliyor.

LUNC Coin1 aylık fiyat tahmini. Kaynak: CoinCodex

Yapay zeka 29 Şubat için ETH fiyatını belirledi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, 7 Şubat’ta Dencun yükseltmesini gerçekleştirecek. Bu yükseltme, Ethereum spot ETF’si için artan beklentiler ve Bitcoin’in stabilizasyonunu takiben olumlu piyasa dinamikleri ile ETH büyümeye hazır görünüyor. CoinCodex’teki gelişmiş algoritmalara göre ETH 29 Şubat’a kadar 2.273 dolara düşecek. Bu da yazı sırasındaki mevcut 2.325 dolar seviyesinden yaklaşık %1,5’lik bir kayıp anlamına geliyor.

29 Şubat için ETH fiyat tahmini. Kaynak: CoinCodex

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x