İlçe Başkanı İstifa Edip Gitti: CHP Seçime Giremiyor!

Yüksek Seçim Kurulunun 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri takvimine göre siyasi partilerin aday listelerini seçim kurullarına teslim etmesi için tanınan süre dün saat 17.00’de sona erdi.

ADAY: İLÇE BAŞKANI LİSTEYİ TESLİM ETMEDİ

Partisi tarafından İvrindi Belediye Başkan adayı olarak duyurulan Ali Kundakçı, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, listenin teslim edilmemesi nedeniyle CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey’e tepki gösterdi.

Süre sona erinceye kadar partisinin ilçe başkanlığında beklediğini belirten Kundakçı, “Saat 14.00’ten beri CHP İvrindi İlçe Başkanlığındayım. Maalesef İlçe Başkanı bizim dosyalarımızı seçim kuruluna vermek için gelmedi. Defaatle aramamıza rağmen gelmedi Dolayısıyla dosyalarımızı seçim kuruluna teslim edemedik” ifadesini kullandı.

İttifak Görüşmesi Olacak

İvrindi’de yerel seçimlerde başka adayları destekleyebileceklerini belirten CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, başka partilerle bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü dile getirdi. Bu durumun 2-3 gün içinde netleşeceğini anlatan Köybaşı, “Nasıl sonuçlanır, ne olur bilemem ama ittifak görüşmelerimiz sürüyor. İlçe başkanının yaptığı şık olmadı. Neticede ittifak olur, adaylar gösterilir, adaylar çekilir. Her partide böyle şeyler yaşanıyor. Bugün ilçe yönetiminin tamamını görevden alıp yerlerine atama yapacağız” diye konuştu.

İvrindi’de Geçen Seçimler

İlçede 14 Mayıs seçimlerinde Erdoğan 66, Kılıçdaroğlu yüzde 33 oy almıştı. 2019 yerel seçimlerinde ise CHP aday çıkarmayarak İYİ Parti’yi desteklemişti. AKP yüzde 54, İYİ Parti yüzde 44’le seçimi tamamlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x